במסעדת "הבית" (Albeet), השוכנת בעין-חוד בין דלית אל כרמל לכפר האומנים עין-הוד בפינה קסומה, גבוהה והררית תיהנו מאוכל אותנטי ומושקע, באווירה משפחתית ייחודית, לצד נוף מדהים ביופיו. שילוב נדיר ומופלא. המקום, שהוא בבעלותו, בניהולו ואפילו בעיצובו של מר מוחמד אבו אלהיג'א, הוא למעשה פונדק ביתי ומזמין, הצופה אל הים התיכון היפהפה ואל מצודת עתלית אשר למרגלות הכרמל.

תושבי הכפר עין חוד, החיים מאות שנים בשלווה ובהרמוניה עם הטבע, נודעים בסביבה באחווה ובהכנסת האורחים הנדיבה שלהם, וכן במטעמי ה"בית" המפורסמים של אבו אלהיג'א. המסעדה, שנפתחה בשנת 2003, החלה את דרכה למעשה בביתם של הבעלים, וכיום היא פועלת בסמוך אליו, במקום ססגוני ויפה. האוכל, הטרי והמושקע, נעשה על-ידי בני הבית. האם מכינה את תבשיליה הנפלאים, הבת גם היא אחראית על תבשילים ביתיים ואף על הקינוחים הנהדרים, והבן אמון על הסלטים המשובחים של "הבית".

מטבחה של המסעדה מתמחה במאכלים ערביים כפריים, המתאפיינים בתיבול עשבי בר הנאספים מהשטח, בטעמים ובניחוחות מזרחיים משכרים. המאכלים מוכנים במטבח המשפחה באופן המסורתי הנהוג כבר מאות שנים, ואף מוגשים לאורחים על ידי בני הבית. הארוחה משתנה מדי יום, וכוללת מגוון משתנה מבין 50 סוגי המאכלים שבהם מתמחה המסעדה.

בתפריט של "הבית" מצפים לכם מאכלים עשירים ומגוונים, רובם בני מסורת של דורות: כבש בתנור, ח'רוף מחמר – עוף בתנור, מוגרביה, סינייה כפתה, פוקעייה, מלוח'יה, פריקי, פסוליה, במיה, לוביה, מקלובה, על האש, ממולאים, ועוד ועוד. רק להזמין, לטעום ולהתמוגג.

"הבית" מציע גם חדר פרטי לאירועים, וכן אולם אירועים, לעד 150 איש, המתאים למסיבות, ימי הולדת, בר-מצווה, חינה ועוד.

במסעדת הבית בעין חוד מספקים גם שירותי לינה בצימרים יפהפיים ואותנטיים.

שעות הפעילות
א – ו 12:00 – 20:00
ש 12:00 – 18:00

בימי שבת המסעדה פתוחה בהזמנת מקום מראש בלבד.

גם בשאר ימות השבוע מומלץ להזמין מקום מראש